Loading, Loading!
Задати питання
Замовити дзвінок
Контакты
  • пн.-пт. 9.00-21.00
  • сб. 10.00-15.00
Замовити дзвінок
Задати питання

пн.-пт. 9.00-21.00

сб. 10.00-15.00

Як почати вивчати англійську мову

Запишіться на безкоштовний урок
Київ, Позняки, вул.Кошица, 4
Київ, Борщагівка, Кольцова, 14к
Київ, Палац Спорта, Руставелі, 15а
Київ, Оболонь, вул.Тимошенко, 13а
Запоріжжя, пр-т. Соборний, 176
Надіслати заявку
?>
Як почати вивчати англійську мову
Переглядів 5755
Коментарів 0
Рейтинг 4.6
Share

«...Спочатку моє вухо стало виділяти із загального незрозумілого потоку окремі звуки, потім ці звуки придбали раптом значення, і я почав повільно, запинаючись вимовляти їх сам і почав без усіляких граматичних правил складати з цих щойно вивчених слів окремі незграбні фрази.» Так описує осягнення азів мови всесвітньо відомий письменник і натураліст Джеральд Даррелл. Це дійсно досить типово для вивчення будь-якої мови - спочатку вивчати слова і найпростіші пропозиції, сприймати на слух мову, а лише потім здобувати навички побудови складних фраз у різних часах..

ОСЬ ТІЛЬКИ ЯК, ЗА ЯКОЮ МЕТОДИКОЮ, З КИМ ПОЧИНАТИ ВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ?

Перше і, мабуть, головне у вивченні мови - мотивація і задоволення. Учень повинен хотіти навчитися спілкуватися англійською. З одним невеликим уточненням: вивчити мову, яка викликає огиду, дуже складно. Похмуре зубріння слів часом може просто приводити у відчай, а нескінченні складні схеми не хочуть вкладатися в голові. Тому ... вчитися слід із задоволенням, граючи. Адже для людини властиво грати в будь-якому віці. І саме гра дає можливість легко і без напруги освоювати нове.

За якою б методикою не вивчалася англійська - слід пам'ятати: кращий варіант запам'ятовування - емоційне сприйняття. Необхідно пропустити через себе, надати емоційного забарвлення словам і конструкціям, які вивчаєте, а не просто їх зазубрити. Адже, на думку професійних акторів - фахівців з швидкого запам'ятовування величезних шматків тексту - емоції, створення яскравого образу слова, дозволяють запам'ятати його в рази швидше, ніж просте повторення. Завжди слід створювати яскраві образи і асоціації. А гра, навіть з самим собою, просто приносить задоволення.

І ще. Англійська - дивовижно гарна, багата і яскрава мова. Щоб відчути його красу, не варто замикатися на адаптованих текстах і обмежуватися вправами. Вони дають лише найпростішу схему мови і не розкривають його принади. Тому паралельно зі стандартними завданнями варто читати книжки хороших авторів і дивитися фільми, слухати живу мову в телевізійних передачах - і починати це буквально з перших днів навчання. Нехай все буде незрозуміло, але це вже занурення в середу англійської мови. І вухо поступово почне виділяти знайомі слова, а потрібні мовні звороти будуть закріплюватися автоматично.

Про методику

Вибір методики навчання залежить від мети. Слід поставити собі прості запитання. Який рівень знання мови необхідний? Скільки часу на це відведено? Скільки коштів вдасться вкласти в вивчення англійської? Наприклад, для простого розуміння текстів досить лише почати читати, при цьому уточнюючи незрозумілі звороти і вивчаючи граматику поступово.

Скажімо, для тих, хто займається наукою, зручно почати з читання спеціалізованих статей за своїм профілем. Справа в тому, що в них зустрічається досить обмежена кількість слів, пов'язаних саме з певним напрямком, і використовується обмежена кількість граматичних оборотів. Тому, звикнувши до них і запам'ятавши слова, набагато легше буде рухатися далі у вивченні мови.

Інший варіант - читання книжок з паралельним або підрядковим перекладом. Він дозволяє вивчати мову на прикладі цікавих текстів, а слова і звороти запам'ятовуються «в прив'язці» до емоційно-забарвлених моментів. Головне - не боятися читати «щось складне». Навіть без особливих стартових знань таке читання досить швидко створює хороший словниковий запас і здатність сприймати інформацію англійською.

Якщо ж треба навчитися говорити, краще покластися на спілкування з «провідниками» по світу англійської мови, які допоможуть і з правильною вимовою, і з граматикою - викладачами. Найкраще з носіями мови. Головне почати. Викладач же допоможе з вибором, як і що вивчати сьогодні, завтра, в цьому місяці.

Спілкуйтеся з носіями

Найприродніший і надійний спосіб вивчення мови, звичайно, це регулярне спілкування з його носіями в вільному середовищі. Це не тільки і не стільки вичення слів, скільки живе спілкування англійською, перегляд фільмів, прослуховування аудіо-курсів, і так, читання книжок (найкраще вже згаданих з паралельним або з підрядковим перекладом). І самостійне спілкування з колегами або знайомими у соціальних мережах англійською.

Вивчення мови на курсах або індивідуально з викладачем - зручний і не дуже виснажливий варіант.

Навчання в групі передбачає спілкування між учнями під контролем викладача, виявлення помилок і поступове ускладнення завдань. Недолік такого підходу в тому, що темп задається рівнем знань групи, а матеріал не викладається повторно. Відповідно, пропускаючи заняття, вивчати тему доведеться самостійно. Ця необхідність «руху навздогін» може виявитися проблемою, особливо, якщо пропущений складний розділ.

Індивідуальне заняття з викладачем набагато більш комфортніше в плані засвоєння матеріалу і можливості підлаштовувати його під свій індивідуальний ритм освоєння мови. Крім того, робота з викладачем в індивідуальному режимі зручна тим, що заняття можуть проводитися, наприклад, по Skype.

Третій варіант - вивчення мови самостійно. Головна проблема в даному випадку - самоорганізація. Адже трапляється, змусити себе працювати кожен день, поетапно, буває важко. Крім того, немає живого спілкування, і якщо з розумінням мови не виникає особливих проблем, то з розмовою в цьому випадку справа йде гірше. Крім того, нікому виправити вимову.

Що ж стосується методики, то їх - величезна кількість. Цей спосіб розрахований на тих, хто вважає за краще працювати «на слух», де увага приділяється прослуховуванню і вимові слів, і методики для тих, хто краще сприймає побачене - з яскравими схемами і такими малюнками, відеороликами, слайдами, що запам'ятовуються.

Головне, з чого почати вчити англійську мову  – з найпростіших дій, першого кроку. Не чекати, не "медитувати» над пошуком методики, за допомогою якої мова вивчиться сама. Просто спробувати читати книжки або включити фільм англійською. Потім - наприклад, піти на курси англійської мови для початківців ... Зробити перший крок важко, але можливо. Для вивчення мови будуть потрібні зусилля - але це зусилля, які приносять задоволення і результат на все життя.

Як почати вивчати англійську мову
Рейтинг: 4.6  з 5  Голосів: 10 Оцініть, будь ласка, цю статтю!
Коментарі (0)
Коментувати
Статті